|       |   EN

Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego - aktualności

Katedra Prawa i Postępowania Administracyjnego Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego AJP wraz z Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Gorzowie Wielkopolskim mają zaszczyt zaprosić do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pn. „W stronę człowieka w orzekaniu administracyjnym”, która odbędzie się 31 marca 2023 r. o godz. 9:00,  w Bibliotece Głównej Akademii im. Jakuba z Paradyżaw Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Chopina 52.b/9

W dniu 16 marca 2023 roku odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja MŁODZI DLA BEZPIECZEŃSTWA. W konferencji uczestniczyli prelegenci z następujących ośrodków, tj. Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Uniwersytetu Wrocławskiego, Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku oraz WAiBN Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
Konferencja odbyła się w formule hybrydowej.

Dnia 9 marca 2023r. odbyła się konferencja pt: „Kształtowanie bezpiecznej przestrzeni i cyberprzestrzeni w interdyscyplinarnym dyskursie naukowym współdziałania ze Służbą Więzienną”, której współorganizatorem był Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego wraz z Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie.

PAN stretch 200x138

Pracownik WAiBN prof. dr hab. Zbigniew Czachór otrzymał nominację na członka Komitetu Prognoz Polskiej Akademii Nauk. Serdecznie gratulujemy.

Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego AJP wraz z Lubuską Młodzieżową Akademią Bezpieczeństwa i Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Gorzowie Wielkopolskim mają zaszczyt zaprosić do udziału w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pn. "Młodzi dla bezpieczeństwa", która odbędzie się 16 marca br. o godz. 9:00, w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. 

 Dnia 30 stycznia 2023 roku redaktor Wiktoria Beczek (portal Gazeta.pl) w swoim artykule o samobójstwach rozszerzonych (poagresyjnych) "Tragedia w Katowicach może być kolejnym zabójstwem suicydalnym" w: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7.114883.29415043.tragedia-w-katowicach-moze-byc-kolejnym-zabojstwem-suicydalnym.html obszernie cytuje prof. AJP dr hab. Adama Czabańskiego. Profesor Adam Czabański między innymi zwrócił uwagę na fakt, że takie zdarzenia mają ogromną moc rażenia w świecie masmediów. Pojawia się fałszywe przekonanie, że zdarzenia takie są powszechne.

Back to top