KIERUNEK LOGISTYKA (profil praktyczny)
Studia I stopnia - stacjonarne i niestacjonarne trwają 3 lata (6 semestrów).
Na kierunku logistyka o profilu praktycznym studenci odbywają trzymiesięczne praktyki zawodowe, podczas których weryfikują swoją wiedzę w praktyce, sprawdzają i podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe oraz zapoznają się z rynkiem pracy.
Studia kończą się złożeniem pracy dyplomowej i egzaminem dyplomowym.
Studia na kierunku LOGISTYKA o profilu praktycznym dostarczają wszechstronnej wiedzy z zakresu logistyki oraz wyposażają studenta w umiejętności i kompetencje niezbędne w szeroko pojętej sferze organizacji oraz zarządzania systemami i procesami logistycznymi.
Absolwent kierunku LOGISTYKA posiada rozszerzoną wiedzę z zakresu konfigurowania łańcuchów dostaw, wykorzystywania narzędzi wspierających procesy logistyczne oraz wykorzystania technologii informacyjnych w praktyce gospodarczej. Absolwent przygotowany będzie do realizacji procesów logistycznej obsługi klienta, współpracy wewnątrz łańcuchów logistycznych w sektorze B2B oraz B2C, obsługi procesów logistycznych oraz ich optymalizowania. Absolwenci posiadać będą również umiejętności sprawnego posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi, twórczego rozwiązywania problemów, kreowania innowacji, sprawnego komunikowania się z otoczeniem, aktywnego uczestniczenia w pracy grupowej, kierowania zespołami projektowymi, transferu wiedzy i jej zastosowań, wykorzystywania najnowszych technologii oraz realizacji zadań w zespołach.
MODUŁY do wyboru po I roku studiów:
- transport i spedycja
- logistyka handlu i dystrybucji
- zarządzanie procesami logistycznymi
Uruchomienie specjalności uzależnione jest od zgłoszenia się odpowiedniej liczby studentów określonej przez Senat.
Perspektywy zatrudnienia
Absolwenci kierunku logistyka znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, transportowo- spedycyjnych, w centrach logistycznych a także są przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej z obszaru szeroko rozumianej logistyki.
Absolwent studiów licencjackich nabywa umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i jest dobrze przygotowany do podjęcia kształcenia na studiach II stopnia lub pokrewnym kierunku.